ČASTO KLADENÉ DOTAZY


Jak se na objednat?

Objednat se můžete jednoduše přes e-mail info@atelierdlouha.cz . Do zprávy prosím upřesněte o jaké focení máte zájem, můžete uvézt i vaši představu fotografií či jiná vaše přání či požadavky, které s vámi rádi projednáme. V případě jakýchkoliv dotazů jsme Vám k dispozici.


Jak se na focení připravit?

Doporučujeme přijet v dobré náladě - nemusíte mít vůbec stres, u nás je vše v pohodovém a rodinném duchu, nikdo na vás nebude spěchat, že mu za půl hodiny přijde další klient...to u nás opravdu nehrozí :) Fotíme maximálně 2 focení denně - 1 dopoledne a 1 odpoledne.

Doporučujeme Vám přijet s umytými vlasy a upravenými nehty (i na nohou-fotíme bez ponožek/silonek nebo ve společenské obuvi), upraveným obočím, ať se můžete cítit před objektivem dobře a nic vás nerozptyluje. S odřeninami, modřinami, nebo třeba pupínkem, si nemusíte dělat starosti. Všechny vybrané fotografie prochází postprodukcí (dle zvoleného balíčku buď většími retušemi (ateliér), nebo základní úpravou (exteriér)).

Pokud máte jakýkoliv speciální požadavek, určitě se nebojte o něj říci. Snažíme se, aby fotografie byly maximálně dle Vašich představ, nebo jsme Vás překvapili ještě lepším výsledkem, než byste očekávali. Doporučujeme také využít profesionální vizáž - líčení a úpravy vlasů , která ještě více podtrhne vaši jedinečnost. 


Co si vzít s sebou?

S sebou si vezměte oblečení a doplňky dle své přibližné představy o fotografiích, ve kterých se cítíte dobře. Pokud byste si nevěděli rady s výběrem, nevadí, přivezte oblečení více a doporučíme Vám, co se bude nejlépe hodit. Doporučujeme oblečení bez výrazných obrázků a potisků. Zároveň doporučujeme si vzít věci, ve kterých fotografie ještě nemáte. Mohou to být klidně jednoduchá tílka, halenky, svetry, košile, šaty, džíny apod..Pod oblečení doporučujeme spodní prádlo tělové barvy nebo takové, které nebude prosvítat přes oblečení. 


Jak dlouho focení trvá?

Focení trvá dle zvoleného balíčku (informace naleznete v ceníku). Nafotíme dostatečný počet fotografií a max. do 1 týdne obdržíte náhledy cca 50 fotografií, ze kterých si sami vyberete fotografie k finální úpravě a retuši. Výběr je tedy zcela na vás! U nás se vám nemůže stát, že byste se na obdržených fotografiích sami sobě nelíbili, nebyli spokojení s vaším výrazem apod., nebo by se Vám fotografie vybrané fotografem nehodily, což se stává, a máme s tím bohužel i vlastní zkušenost, proto dáváme na výběr a upravujeme až fotografie vybrané vámi.


Kolik fotografií z focení obdržím?

Počet fotografií se odvíjí od zvoleného balíčku. Délka focení a počet snímků je koncipován tak, aby vznikl určitý počet / set fotografií, tak, aby byla každá fotografie jiná. Pokud Vám však nebude počet fotografií v balíčku stačit, je možné si fotografie přikoupit. Cena za fotografie navíc je uvedena u příslušného balíčku v ceníku. Předem bychom vám moc rádi poděkovali za to, že oceňujete, že i my, jako většina kvalitních fotostudií, předáváme v plném rozlišení pouze upravené fotografie.


Kdy obdržím hotové fotografie?

Zakoupený balíček hotových fotografií v elektronické podobě obdržíte cca do 2 - 4 týdnů  od zaslání vašeho výběru. Jak při focení, tak při následných úpravách se snažíme o co nejlepší výsledek. 


Jak je to s platbou?

Pro rezervaci termínu je nutné uhradit zálohu, která bývá zpravidla 500 Kč nebo 50% z konečné ceny dle objednaného typu focení. Tato záloha je pojistkou, že máte o focení opravdový zájem a neberete naši domluvu na lehkou váhu. V případě, že byste na focení nedorazili a neomluvili se, nebo za sebe nenašli náhradu, propadá tato záloha na náklady spojené s přípravou na focení a jako náhrada za ušlý zisk. V případě vážných důvodů a omluvení se z focení je možné focení posunout (max. 1x). Cena za vybraný typ focení je splatná v den focení v hotovosti. V případě přikoupení fotografií se platí doplatek bankovním převodem.

V jaké podobě fotografie obdržím?

Fotografie předáváme v digitální podobě - zašleme Vám unikátní odkaz, ze kterého si fotografie stáhnete. Momentálně nezajišťujeme tisk klasických fotografií, jelikož je lepší, když si každý vytiskne formát, jaký se mu hodí, a kde se mu to hodí, nebo kde je zvyklý. Můžeme Vám však dát doporučení, kde tisknout, abyste byli maximálně spokojeni. 


Pokud byste měli jakékoliv jiné dotazy, neváhejte nás kontaktovat.